O nas

„Od pewnego czasu deszczowe, mazowieckie poranki wyglądają dla nas nieco inaczej.”

MONS to brzmienie miasta. Jego dynamiczny rytm i zmieniający się puls. Odnajdziesz tu wielkomiejski pęd, zatłoczone chodniki i metro przedzierające się przez kolejne dzielnice. Ciepło światła przenikającego szklane biurowce i chłód cieni kładących się na ciężkich kształtach kamienic. MONS to również chimeryczny klimat Mazowsza – eteryczny i mglisty. Pozornie przewidywalny, ale skrywający jego tajemnicę. Nostalgiczny, jednak nie przytłaczający. Melancholijny, ale niekoniecznie smutny.

Jesienią 2019 roku zespół MONS wydał singiel „Od Nowa”, który stał się dla nich symbolicznym nowym początkiem. „To jednocześnie starannie poprowadzona muzycznie, ale także wokalnie opowieść, będąca nowym rozdziałem w działalności grupy.” – napisał portal Polska Płyta Polska Muzyka o utworze. Do piosenki powstał również teledysk, nad którym pracowali Piotr Szubryt  i Kacper Chmielewski. 15.01.2020 „Od Nowa” zadebiutował w projekcie My Name Is New wytwórni Kayax. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem oraz planuje w najbliższym czasie szereg koncertów.

W 2018 roku, po sesji nagraniowej debiutanckiej płyty, z zespołu odeszło dwóch jego członków. Wydawało się, że nazwa Mons stanie się mglistym wspomnieniem historii, która straciła szansę na pełnowymiarowy finał, wtedy na swojej drodze spotkaliśmy Maćka, a miesiąc później Pawła. To co wydawało się prawie niemożliwe udało się postawić na muzyczne nogi.

Skład zespołu:
Jakub Pieniążek – wokal, gitara
Jan Pstrokoński – bębny
Paweł Chomżyński – gitara
Maciek Zalewski – bas

Copyright © 2021 Mons | My Music Band by Catch Themes